جملات کاربردی بعد از جدایی

اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که از جدایی رنج می کشید، جملاتی که در اینجا برایتان آورده ایم را بارها و بارها با خودتان تکرار کنید تا معجزه آن را به مرور زمان در تغییر روحیه تان ببینید.

من خودم را دوست دارم

مطمئنا شما خودتان را دوست دارید اما گفتن این جمله و تاکید بر آن از ضروریات است. ما مسئول کارهای خود و به تبع نتایج انتخابهایی هستیم که در زندگی انجام می دهیم. ما نمی توانیم دیگران را مقصر کارهایی که انجام داده ایم یا حتی از آنها غفلت کرده ایم، بدانیم. اگر خودمان را دوست داشته باشیم، قادر به کنترل احساسات مان نیز خواهیم بود.گذشته ما هر چه بوده، نباید از آن پشیمان باشیم و خودمان را به خاطر آن سرزنش کنیم، گذشته هر چه بوده انتخاب ما بوده و بس.

من می توانم شاد باشم

آیا شما واقعا شاد هستید؟ مسلما همه ما دوست داریم خوشحال باشیم اما مشکل آنجاست که بیشتر اوقات این گونه نیستیم. سعی کنید در لحظات سخت به خودتان یادآوری کنید که شما باید شاد باشید. حتی یک لبخند ساختگی در آن لحظه هم
می تواند بر تغییر روحیه شما موثر باشد و به مرور لبخند واقعی را بر لبان تان بنشاند.

من بدون او هم حس خوبی دارم زیرا…

اگر چه شما دچار شکست عشقی شدید اما سعی کنید کارهایی را که به آنها علاقه دارید اما در طول رابطه، به هر دلیلی از آنها اجتناب می کردید، انجام دهید. این کارها حتی اگر کوچک باشند، به شما حس مثبتی منتقل خواهند کرد. قطعا طرف مقابل شما در برخی موقعیتها با بازخوردهایش اجازه نمی داد شما آنطور که خودتان می خواهید باشید و باعث ناراحتی شما می شد. حالا که او نیست لذت بردن را از خودتان دریغ نکنید. او را خاکستری به یاد بیاورید نه سفید. مثلا مراجعی می گفت پس از جدایی از همسرم هر وقت در مهمانی ای در خانه پدریم حاضر می شدم به یاد می آوردم که روزگاری برای یک ساعت پیش پدر و مادرم بودن التماس می کردم ولی همسرم اجازه نمی داد که به منزل آنها بروم یا مراجع دیگری می­گفت: من همیشه رفتن به طبیعت برایم بسیار لذت بخشتر از کافه، رستوران و اینگونه فضاهای محدودشده بود اما نامزدم هر بار می رفتیم به دامن طبیعت شروع به غر زدن می کرد که چرا اینجا؟؟؟

من دوباره عشق را تجربه خواهم کرد

شاید گفتن این کلمات برایتان سخت باشد، به خصوص الان که هنوز رابطه در ذهن شما گرم و هیجانی است، اما این جمله
می تواند باور شما را به مرور زمان تغییر دهد. نیاز به معجزه نیست که در نهایت شما با فرد دیگری آشنا شوید که بهتر از او با شما رفتار کند و به شما عشق بورزد. شمار زیاد افرادی که در زندگیشان تجربه شکست در یک رابطه عاشقانه را داشتند ولی الان رابطه دیگری را تجربه می کنند تایید کننده همین موضوع است. فقط عجله نکنید. برای اتفاق افتادن یک رابطه عاشقانه موفق شما نیاز به زمان و رشد دادن خودتان دارید.